Sport

CSM Bucovina Rădăuți a făcut scorul etapei, a bătut cu 7 - 0. ACS Șomuz Fălticeni a remizat cu AFC Universitatea Galați

scris de Ziar de Suceava / 17.11.2019 12:59 / 0 comentarii / 32 vizualizari
Ieri, au avut loc meciurile ACS Șomuz Fălticeni - AFC Universitatea Galați și CSM Bucovina Rădăuți - CSM Pașcani, din etapa a XIII-a, a ligii a III-a.ACS Șomuz Fălticeni - AFC Universitatea Galați (1-1)CSM Bucovina Rădăuți - CSM Pașcani (7-0)Clasamentul în urma etapei a XIII-a, a... citeste mai departe

Șomuz Fălticeni și Bucovina Rădăuți joacă astăzi pe teren propriu

scris de Ziar de Suceava / 16.11.2019 11:14 / 0 comentarii / 10 vizualizari
Astăzi, se vor juca ultimele meciuri ale etapei a XIII-a, din liga a III-a.ACS Șomuz Fălticeni va juca pe teren propriu cu AFC Universitatea Galați.CSM Bucovina Rădăuți va juca pe teren propriu cu CSM Pașcani.

Foresta Suceava a învins CSM Bacău datorită golului încris de Robert Martin în minutul 92

scris de Ziar de Suceava / 16.11.2019 11:04 / 0 comentarii / 69 vizualizari
Ieri, a avut loc meciul CSM Bacău - ACS Foresta Suceava, din etapa a XIII-a, a ligii a III-a.Foresta a făcut 29 de puncte, după ce în minutul 92, Robert Martin a încris primul și ultimul gol al meciului.

VIDEO FOTO Foresta Suceava a trecut peste Bucovina Rădăuți, în clasament

scris de Ziar de Suceava / 09.11.2019 11:31 / 0 comentarii / 232 vizualizari
Foresta Suceava a ajuns pe locul III în seria I din Liga a III – a la fotbal după victoria de pe teren propriu împotriva echipei Hușana Huși.Andrei Cerlincă a deschis scorul în minutul 23 dintr-o lovitură liberă de la aproape 25 de metri de poartă adversă.La pauză scorul a fost 1 – 0.Sucevenii și-... citeste mai departe

VIDEO FOTO Foresta Suceava a întrerupt seria de victorii a liderului Aerostar Bacău pe care l-a învins cu 1 – 0

scris de Danut Zuzeac / 04.11.2019 10:53 / 0 comentarii / 80 vizualizari
Foresta Suceava i-a administrat prima înfrângere liderului Aerostar Bacău. Sucevenii s-au impus cu scorul de 1 – 0 în urma unei partide în care au fost nevoiți să joace și împotriva arbitrului de centru.Partida de pe Areni a început foarte bine pentru Foresta, care a reușit să deschidă scorul... citeste mai departe

Bucovina Rădăuți a obținut trei puncte iar Șomuz Fălticeni a obținut un punct în urma înfruntărilor de ieri

scris de Ziar de Suceava / 03.11.2019 14:53 / 0 comentarii / 20 vizualizari
Ieri, 2 noiembrie 2019, s-au jucat o parte din meciurile din etapa a XI-a, a ligii a III-a.CSM Bucovina Rădăuți a învins pe FC Ozana Târgu Neamț (3 - 1), iar ACS Șomuz Fălticeni a remizat cu FC Ceahlăul Piatra Neamț (0 - 0).

VIDEO Foresta Suceava a fost eliminată din Cupa României de Dinamo București: noi cu ocaziile, ei cu golurile

scris de Ziar de Suceava / 30.10.2019 23:43 / 0 comentarii / 248 vizualizari
Stadionul Areni s-a umplut din nou până la refuz în această seară. Organizatorii au vândut sau au permis să intre pe arena suceveană mai multe persoane decât era prevăzut, însă din fericire nu au avut loc evenimente nefericite.Foresta Suceava a întâlnit Dinamo București, una dintre cele mai iubite... citeste mai departe

FOTO Foresta Suceava s-a impus în deplasare pe terenul celor de la Universitatea Dunărea de Jos Galați

scris de Ziar de Suceava / 27.10.2019 15:47 / 0 comentarii / 156 vizualizari
Foresta Suceava s-a impus ieri pe terenul celor de la Universitatea Dunărea de Jos Galați cu scorul de 4 – 2.Partida a început bine pentru suceveni, care au deschis scorul în minutul 13 prin căpitanul Drugă dintr-un penalty obținut de Cerlincă. Foresta a reușit să fie în superioritate pe tabela de... citeste mai departe

FOTO Bucovina Rădăuți revine pe locul II în prima serie din Liga a III – a

scris de Ziar de Suceava / 26.10.2019 10:56 / 0 comentarii / 80 vizualizari
Bucovina Rădăuți revine pe locul II în prima serie din Liga a III – a, după ce a învins cu scorul de 2 – 0 pe terenul celor de la FC Botoșani II, teren de pe care Foresta Suceava s-a întors cu un umilitor scor de 4 – 1.Rădăuțenii au început în forță partida de ieri, însă nu au reușit să înscrie... citeste mai departe

Șomuz Fălticeni și Bucovina Rădăuți joacă astăzi în deplasare

scris de Ziar de Suceava / 25.10.2019 15:06 / 0 comentarii / 9 vizualizari
Astăzi, la ora 15.00, ACS Șomuz Fălticeni și CSM Bucovina Rădăuți joacă meciurile din etapa a X-a, a ligii a III-a, în deplasare.ACS Șomuz Fălticeni va juca cu FC Ozana Târgu Neamț, iar CSM Bucovina Rădăuți va juca cu FC Botoșani II.