foresta suceava

VIDEO Foresta Suceava se impune în fața celor de la Știința Miroslava și urcă pe primul loc al clasamentului

scris de Ziar de Suceava / 15.11.2020 12:19 / 0 comentarii / 47 vizualizari
Ieri, Foresta Suceava câștigat cu 1 – 0 la Uricani în fața liderului Știința Uricani prin golul marcat din lovitură liberă de căpitanul Dudu Drugă.În urma acestui rezultat, sucevenii au urcat pe primul loc al clasamentului, însă ieșenii au un meci mai puțin disputat.Foresta Suceava: Gal – Drugă –... citeste mai departe

VIDEO Foresta Suceava se face de râs pe terenul celor de la Pașcani, în timp ce Bucovina Rădăuți se apropie vertiginos de primul loc

scris de Ziar de Suceava / 01.11.2020 12:08 / 0 comentarii / 156 vizualizari
După ce au evitat să fie umiliți de către cei de la Rădăuți, folosindu-se de regulamentul ambiguu al celor de la FRF, Foresta Suceava nu a scăpat de rușine și a smuls un punct de pe terenul amatorilor de la Pașcani, cea mai slabă echipă din serie.Chiar dacă au învins coronavirusul și au făcut tot... citeste mai departe

VIDEO Foresta Suceava s-a impus la Târgu Neamț după ce a suferit mai bine de o repriză în fața celor de la Bradu Borca. Seria de invicibilitate a celor de la Șomuz Fălticeni a fost întreruptă de Ceahlăul

scris de Ziar de Suceava / 18.10.2020 12:47 / 0 comentarii / 100 vizualizari
Foresta Suceava s-a impus în fața celor de la Bradu Borca, însă după ce a suferit mai bine de o repriză.Nemțenii au deschis scorul în minutul 35 prin Denis Șerban, iar sucevenii nu au avut forța de a egala scorul pe tabela de marcaj până la pauză.Egalarea a venit abia în minutul 55 prin golul... citeste mai departe

VIDEO Foresta Suceava a învins la scor de neprezentare liderul Hușana Huși. Șomuz Fălticeni conduce prima serie din Liga a III – a

scris de Ziar de Suceava / 11.10.2020 12:47 / 0 comentarii / 94 vizualizari
Foresta Suceava a avut cea mai convingătoare prestație de la debutul acestei stagiuni din Liga a III – a. Sucevenii s-au impus la scor de neprezentare în fața celor de la Hușana Huși, liderul competiției.Foresta a început în forță partida, însă a deschis scorul abia în minutul 30, când atacantul... citeste mai departe

Dorin Goian și Daniel Bălan se despart de ACS Foresta Suceava din cauza ultimelor înfrângeri

scris de Ziar de Suceava / 08.10.2020 14:21 / 0 comentarii / 166 vizualizari
Astăzi, reprezentanții ACS Foresta Suceava au anunțat faptul că Dorin Goian și Daniel Bălan și-au reziliat contractele cu echipa suceveană în urma rezultatelor proaste din campionat și din Cupa României.„În urma debutului slab de campionat și a eșecului din Cupa României, am avut o discuție cu... citeste mai departe

ACS Foresta Suceava o va înfrunta astăzi pe ACS Șomuz Fălticeni în deplasare. CSM Bucovina Rădăuți va juca pe teren propriu cu CS Știința Miroslava

scris de Ziar de Suceava / 03.10.2020 11:59 / 0 comentarii / 25 vizualizari
Astăzi, cu ocazia celei de a IV-a etapă a ligii a III-a, ACS Foresta Suceava va juca cu ACS Șomuz Fălticeni, pe terenul echipei fălticenene, iar CSM Bucovina Rădăuți va juca pe teren propriu cu CS Știința Miroslava.Ambele meciuri vor avea loc la ora 15.00.

VIDEO Foresta Suceava s-a impus pe terenul celor de la Ceahlăul Piatra Neamț prin golul marcat de Cerlincă

scris de Ziar de Suceava / 20.09.2020 13:10 / 0 comentarii / 119 vizualizari
Foresta Suceava a obținut prima victorie din această stagiune a Ligii a III – a. Sucevenii s-au impus pe terenul celor de la Ceahlăul Piatra Neamț, una dintre contracandidatele la promovare.Partida a început cu un plus pentru nemțeni, care până la pauză au avut mai multe șanse de a deschide scorul.... citeste mai departe

Una caldă, alta rece. Șomuz Fălticeni a câștigat în deplasare, iar Foresta Suceava a pierdut acasă

scris de Ziar de Suceava / 13.09.2020 11:01 / 0 comentarii / 58 vizualizari
Ieri, 12 septembrie 2020, două din trei echipe sucevene din Liga a III-a de fotbal și-au jucat meciurile din etapa I.Foresta Suceava - Ştiinţa Miroslava: 1-2 Bradu Borca – Șomuz Falticeni: 0-2SJ Vaslui - Bucovina Rădăuți ANULAT

Un singur fotbalist de la ACS Foresta Suceava a fost depistat cu coronavirus

scris de Ziar de Suceava / 11.09.2020 13:52 / 0 comentarii / 29 vizualizari
Astăzi, reprezentanții ACS Foresta Suceava au anunțat faptul că în urma testărilor pentru coronavirus, un singur fotbalist a fost depistat cu acest virus, respectiv fundașul de 19 ani, Simon Mandiuc.

Foresta Suceava a adus la echipă un portar crescut la CFR Cluj

scris de Ziar de Suceava / 21.08.2020 11:13 / 0 comentarii / 76 vizualizari
ACS Foresta Suceava l-a adus la echipă pe Rareș Gal, pe postul de portar. „Foresta semnează cu unul dintre tinerii de perspectivă din fotbalul românesc. Rareș Gal este un portar, născut în 2001, crescut de campioana țării noastre, CFR Cluj.Îi urăm <Bun venit> și să aibă parte de cât... citeste mai departe